0
/

GRY LOGICZNE

15 Game

15 Game
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 45,00 PLN
Producent: BIG FUN Republic
Indeks: 190185
Status: chwilowo brak
Wysyłka: 10,50 PLN (przedpłata) 13,50 PLN (pobranie)
Opis produktu

( 81 zadań do rozwiązania )

„Fifteen game” to prawdziwa klasyka. Grę stworzył w 1878 Sam Loyd senior.

Od tamtej pory „Fifteen game” zawojowało cały świat. Jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać kluby i stowarzyszenia zrzeszające miłośników tej łamigłówki.

Rozegrano niezliczoną ilość turniejów, powstały dziesiątki modyfikacji i wersje cyfrowe. Pomimo upływu czasu pierwotna wersja gry nigdy nie straciła na popularności.

Ale jak może być inaczej, skoro potencjał „Fifteen game” jest niewyczerpany! Ta gra to 1 bilion rozwiązywalnych wariacji!

A zatem gdyby rozwiązywać każdy jeden układ w zaledwie 60 sekund, wyczerpanie wszystkich możliwości zajęłoby 2 miliony lat!
„Fifteen game” należy do kanonu klasycznych łamigłówek. Ta przeszło 130-letnia gra posiada rzesze fanów na całym świecie.

„Fifteen game” to absolutnie niewyczerpany zasób fascynujących zadań. Jeden bilion wariacji może przyprawić o zawrót głowy.

Ale spokojnie – najważniejsze to dobrze się bawić i czerpać frajdę z każdego rozwikłanego problemu.


Instrukcja gry

  1. 1. Ustaw elementy w dowolnym (przypadkowym) układzie na tablicy
  2. 2. Odłóż na bok czysty element
  3. 3. Zdecyduj, który z układów załączonych do instrukcji zamierzasz odtworzyć (oczywiście możesz stworzyć własną wariację, do której będziesz dążył)
  4. 4. Wykorzystując puste pole przesuwaj klocki w pionie i poziomie tak, by uzyskać odpowiednie ustawienie.
  5. 5. Elementy można jedynie przesuwać, nie wolno ich wyciągać i przekładać. 


Rozwiązywalność

Nie wszystkie układy początkowe są rozwiązywalne. Połowa z 2 bilionów wariacji pozbawiona jest możliwości prawidłowego ułożenia elementów. Jak zatem rozpoznać rozwiązywalny układ?
W normalnym układzie [patrz rys.] liczby wzrastają od lewej do prawej. W każdym innym układzie występuje inwersja, czyli sytuacja, w której liczba większa jest przed liczbą mniejszą.

Dla przykładu: w sekwencji 9,7,5,6 liczba 9 poprzedza liczby 7,5,6 co równa się trzem inwersjom. Liczba 7 poprzedza liczby 5 i 6 dając kolejne dwie. Cały wiersz zawiera łącznie 5 inwersji.

Jeśli suma wszystkich inwersji (liczonych we wszystkich czterech wierszach układanki) jest liczbą parzystą, to dany układ jest rozwiązywalny. W innym przypadku gra jest nierozwiązywalna.


 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również


Kontakt ze sklepem