0
/

ALFABETY MAGNETYCZNE

Alfabet Montessori - małe litery pisane

Alfabet Montessori - małe litery pisane
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 33,00 PLN
Producent: MagWords.pl
Indeks: MW160
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 10,50 PLN (przedpłata) 13,50 PLN (pobranie)
Opis produktu

Alfabet Montessori - małe litery pisane

 

Specjalna odręczna czcionka polskiego alfabetu, która stosowana jest w trakcie nauki pisania. Litery zostały podzielone kolorystrczne na samogłoski (czerwone) oraz spółgłoski (niebieskie). W tle liter widoczna jest liniatura, analogiczna do tej występującej w zeszytach szkolnych.

Warto nadmienić, że wielkość nadrukowanych małych liter została tak dobrana, że proprcjonalnie pasują one do WIELKICH liter pisanych.

Alfabet w tej czcionce wykorzystywany jest metodzie nauki czytania Marii Montessorii. Ta czcionka była również wykorzystana w słynnym Elementarzu prof. Mariana Falskiego, który zwracał uwagę na to aby nauka czytania przebiegała równolegle z nauką pisania.

 

Zestaw 45 magnetycznych liter pisanych często wykorzystywanych w szkołach w jednoczesnej nauce czytania i pisania. Do tego zestawu polecamy również małe litery.
 
Wymiary magnetycznych kafelków: wys. 36 mm x szer. 22 mm.

Wysokość nadrukowanych liter jest zróżnicowana ze względu na specyficzny i naturalny charakter czcionki pisanej i wynosi odpowiednio: litera (f) 30 mm, litery (b,d,k,h,l,ł,t)  - 20 mm,  litery (g,p,y) to 22 mm, z kolei litery (a,e,o,c,z,n) to 12 mm.

Specyfiakcja liter: a,a,a,a,b,b,b,c,c,c,d,d,e,e,e,e,f,f,g,g,h,h,i,i,i,j,j,k,k,k,l,l,ł,ł,m,m,m, n,n,n,o,o,o,o,ó,ó,p,p,r,r,r,s,s,s,ś,t,t,t,y,y,u,u,u,w,w,z,z,z,ż,ż,ź,ń,ć,ą,ą,ę - w sumie 76 liter magnetycznych literek.

 

Alfabety można wykorzystać:

  • nauce czytania różnymi metodami,
  • poznawaniu liter oraz sylab,
  • wspólne układanie krzyżówek,
  • gry w Scrabble,
  • zostawiania wiadomości na drzwiach lodówki,
  • utrwalania i zapamiętywania słówek w językach obcych.
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy
Video

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również


Kontakt ze sklepem