0
/

GRY LOGICZNE

PixMix - gra na spostrzegawczość

PixMix - gra na spostrzegawczość
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 109,00 PLN
Indeks:
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 10,50 PLN (przedpłata) 13,50 PLN (pobranie)
Opis produktu

Cel Gry:

Celem gry jest rozpoznać wszystkie rysunki znajdujące się w poszczególnych kopertach które biorą udział w grze. Po dwóch rundach, gracz któremu udało się rozpoznać największą liczbę rysunków innych graczy – wygrywa!

 

Przygotowanie gry:

 1. Przed rozpoczęciem gry,( gdy gra nie była jeszcze używana) należy usunąć folię zabezpieczająca z każdej przezroczystej karty do gry. Aby to zrobić wystarczy odciągnąć cienką folię z każdej przezroczystej kardy z obrazkiem.
 2. Każdy z graczy bierze „tabelkę wyników” oraz  ołówek
 3. Należy potasować wszystkie przezroczyste karty do gry i umieścić je na jednym stosie. Kadry powinny być dobrze pomieszane, przez co obrazki umieszczone na kartach mogą być skierowane w różne strony.
 4. Każdy z graczy bierze jedną z kopert na karty z rysunkami (ponumerowane od 1 do 4 – numer koperty na tym etapie gry nie ma większego znaczenia). Następnie każdy z graczy wyciąga ze spodu stosu 6 kart – samemu nie patrząc i tak aby również inni gracze nie widzieli losowanych obrazków. Po wylosowaniu kart, każdy z graczy umieszcza wylosowane karty w kopercie na karty – umieszczając karty w kopertach robi to tak aby nie patrzeć na znajdujące się na nich obrazki. Gry w grze bierze udział 3 graczy, czwartą niewykorzystaną kopertę na karty odkładamy na bok. Gdy w grze bierze udział 2 graczy, wówczas każdy z graczy dysponuje dwoma kopertami i w każdej z nich umieszcza wylosowane 6 kart.
 5. Następnie każdy z graczy bierze kopertę ze znajdującymi się wewnątrz kartami (jeśli jest dwóch graczy – to biorą ostatnią kopertę, w której  umieścili wylosowane karty) i przekazują ją graczowi znajdującemu się po ich lewej stronie trzymając kopertę tak aby jej numer był widoczny. Gdy w grze bierze udział dwóch graczy pozostałe koperty z kartami umieszczamy w centralnej części stołu.
 6. Wybierzcie z pośród siebie osobę które będzie czuwała nad upływem czasu i przekażcie jej klepsydrę.

 

Zasady gry:

Kiedy wszyscy gracze są już gotowi. Osoba odpowiedzialna za odmierzanie czasu – przekręca klepsydrę. Każdy z graczy otwiera kopertę z kartami, którą otrzymał i która znajduję się przed nim. Gracze mają 30 sekund na rozpoznanie i zapisanie na karcie wyników jak największej ilości obrazków (oczywiście nie więcej niż 6 – ponieważ w każdej kopercie znajduję się 6 kart z obrazkami). Patrz obrazek poniżej.

 

Kolejka kończy się wraz z przesypaniem się piasku w klepsydrze – czyli po 30 sekundach. Następnie każdy z graczy przekazuje swoją kopertę z kartami graczowi siedzącemu po swojej lewej stronie. Osoba odpowiedzialna za czas znów uruchamia klepsydrę i każdy z graczy zapisuje na karcie wyników wszystkie ilustrację, które uda mu się rozpoznać. Runda kończy się gdy każdy z graczy będzie miał szansę odgadnąć obrazki znajdujące się w każdej z kopert z kartami, które biorą udział w grze. W przypadku gry z dwójką graczy dotyczy to również kopert z kartami znajdującymi się w centralnej części stołu.

 

 •  
 • Gracze na zmianę odkrywają obrazki umieszczone na kartach z każdej koperty tak aby podliczyć punktację. Rozpoczynając od koperty z numerem 1, numer koperty jest wyczytywany na głos, 6 kart jest wyjmowane z koperty i następuje identyfikacja obrazków.
 • Każdy z graczy porównuje udzielone przez siebie odpowiedzi i podsumowuje punkty.
 • Za każdy poprawnie rozpoznany obrazek, gracz otrzymuje 1 punkt. Gracz, którego kartę wyników widzimy w przykładzie 1, z koperty nr 1 otrzymał 5 punktów.
 • Obrazki które nie zostały rozpoznane lub zostały rozpoznane nie poprawnie nie są punktowane – gracze otrzymuje 0 punków.
 • W przypadku gdy rozbieżność w interpretacji obrazka jest niewielka – pozostali gracze zadecydują czy gracz, który udzielił takiej „nie dokładnej” odpowiedzi otrzyma punkt czy też nie. Na przykład: gdy gracz napisał „drzewo” opisując „palmę” albo „piłka” opisując „piłkę do koszykówki” gracze powinni znaleźć konsensus i wspólnie zadecydować o w jaki sposób odpowiedź powinna zostać oceniona. Oficjalne nazwy przypisane do każdego obrazka są podane w tej instrukcji i mogą być przywołane celem ostatecznego rozstrzygnięcia sporu.
 • Proces podliczania punktacji jest kontynuowany do momentu kiedy wszystkie karty ze wszystkich kopert zostaną zidentyfikowane, a punktacja dokładnie ustalona.
 • Powyższy opis dotyczy jednej rundy gry.

 

 •  

Zwycięża gracz z największą ilością punktów uzyskanych po dwóch rundach.

 

 1. Homar
 2. Kangur
 3. Guzik
 4. Krzesło
 5. Ananas
 6. Arbuz
 7. Wieszak na ubranie
 8. Spinacz
 9. Grzebień
 10. Jeleń
 11. Wiatrak
 12. Latarka
 13. Czterolistna koniczyna
 14. Serce
 15. Klucz
 16. Żarówka
 17. Skrzynka na listy
 18. Karton mleka
 19. Lampion z dyni
 20. Waga
 21. Piłka do nogi
 22. Truskawka
 23. Szczoteczka do zębów
 24. Parasol
 25. Trzepaczka
 26. Okno
 27. Łopata
 28. Łopatka (szpatułka)
 29. Słońce
 30. Czajniczek na herbatę
 31. Pinezka
 32. Grabie
 33. Kogut
 34. Agrafka
 35. Wiosło
 36. Pędzel
 37. Ołówek
 38. Świnka skarbonka
 39. Mikroskop
 40. Figura szachowa (pionek) 
 41. Igła z nitką
 42. Dzwon
 43. Saksofon
 44. Wieża Eiffel’a
 45. Skrzypce
 46. Strzałka
 47. Telefon
 48. Piłka do rugby
 49. Młotek
 50. Żołądź
 51. Jabłko
 52. Pierścionek
 53. Delfin
 54. Piórko
 55. Płot
 56. Widelec
 57. Butelka dla dziecka
 58. Lampka
 59. Kość
 60. Liść klonowy
 61. Spinacz biurowy
 62. Świeczka (świecznik)
 63. Nożyczki
 64. Choinka
 65. Kotwica
 66. Samolot
 67. Piła
 68. Klucz francuski
 69. Motyl
 70. Koń na biegunach
 71. Wielbłąd
 72. Bączek
 73. Piłka do kosza
 74. Kręgiel
 75. Błyskawica
 76. Płatek śniegu
 77. Podkowa
 78. Kłódka
 79. Palma
 80. But kowbojski

 

W skład gry wchodzą:

 • 80 przezroczystych kart z rysunkami
 • 30 sekundowa klepsydr              
 • Instrukcja
 • 4 koperty na karty z rysunkami
 • Tabela wyników
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również


Kontakt ze sklepem